Jak vzniklo


Celou nádhernou myšlenku EFT i její maximálně důsledný a poctivý rozvoj má „na svědomí“ neuvěřitelně velkorysý, příjemný a skromný pán, inženýr Gary Craig z USA (Kalifornie). Idea EFT vznikla v roce 1995, a od té doby pan Craig neustále – navzdory svému pokročilému věku – s velkou vitalitou pracuje na optimalizaci její aplikace v praxi.

Navázal ve své práci na základy, které vzešly z tradiční čínské medicíny a pokusů Dr.Rogera Callahana, a rozvinul je podle zásad neurolingvistického programování, metody, kterou tyto základy zásadním způsobem obohatil.

V dnešní době již pan Craig nerozvíjí klasické EFT, které (podle mě plným právem) považuje za vybroušené a hotové, ale jeho duchovnější odnož, kterou nazval Optimal EFT.

Tento druh léčení je ve své podstatě už velmi blízký populární kvantové fyzice, reiki, léčitelství obecně a všem druhům energetického léčení, při němž je působení pouze jemnohmotné. Sama jsem došla praxí s EFT k podobnému závěru, jako spousty dalších, ale na rozdíl od klasického EFT je Optimal EFT metodou, kterou nemůže ihned začít používat každý. Naopak, ten, kdo dostatečně hloubkově vyčistí svoji emocionální zahradu od nežádoucích pocitů, bude k postupům využívaným v Optimal EFT časem určitě připraven.

Jelikož EFT většinou objevíme v neradostné fázi svého života, kdy hledáme únik ze složité situace, není podle mé osobní zkušenosti (a toho, co vídám u svých klientů) člověk v takovém okamžiku připraven a vibračně tak vyspělý, aby mu mohlo Optimal EFT ihned pomoci. Z toho důvodu se mu na těchto stránkách prozatím věnovat nebudeme.