Periorální dermatitida a téma zrady


Od mládí jsem střídavě trpívala drobnou červenou vyrážkou zejména v okolí úst, a dermatoložka mi při návštěvě, k níž jsem se při jednom markantním zhoršení odhodlala, sdělila, že jde o periorální dermatitidu, kterou prakticky nelze vyléčit, protože běžně psané léky na nejrůznější ekzémy (kortikoidy) ji naopak po kratičkém zlepšení dramaticky zhoršují a nápravu stavu k normálu tak oddalují.

Jedinou oficiální léčbou je „nulová léčba“ a nikdo ani neví, jaká je přesná příčina nebo mechanismus vzniku této nepříjemné choroby, takže nezbývá než čekat a doufat, že si tělo poradí samo.

A tělo si poradilo, a pak zas ne, a pak se zase vzpamatovalo..pořád dokola.

Jelikož se při jedné atace dermatitidy v poslední době drobné, lehce svědivé pupínky vyskytly i okolo očí (kde se navzdory svému názvu mohou usídlit kromě okolí rtů taky), začala jsem hloubat, jaké pocity mám s touto vyrážkou spojené, nebo, chcete-li, co mi můj organismus tímto velmi zjevným způsobem naznačuje.

Jasného závěru jsem se nedobrala hned, ale jak to bývá, pocit, jemuž jsem nedokázala dát jméno, se mi připomněl v běžném životě.

Když jsem pak večer dělala svou pravidelnou „EFT inventuru“, najednou mi naskočilo, že moje jinak bezchybná pleť (tedy, mám nějaká ta znaménka, ale jinak bez potíží a docela mladistvý zjev ;)) ) mě touto vyrážkou zrazuje.

Začala jsem přemýšlet, kdy a kde jsem onen pocit zažila poprvé, a došla k závěru, že jsou kořeny (jako vždy) kdesi v raném dětství a spoluaktéry mých Vzpomínek jsou rodiče a nejbližší příbuzní.

Došla jsem k tomu, že samotný fenomém zrady má několik základních aspektů, a pokud na podobném tématu pracujete, zamyslete se, zda nevnímáte jejich ozvěny ve svém nitru také: krom faktoru překvapení (šoku, pocit zaskočení), protože se zrady dopustil někdo, od koho jste to vůbec nečekali (jinak by to nebyla ta „zrádná“zrada, ale běžný útok!) jsem vystopovala také výčitky vůči sobě samé, kterými se zahrnuje každá oběť zrady za to, že nechala toho, kdo jí ublížil, odejít nepotrestaného.

V podstatě lze říci, že nikdo nikomu neubližuje svévolně, vždy je motivem vnitřní nepohoda zrádce, jíž se snaží zbavit, nebo kterou se alespoň snaží oslabit tím, že přehraje svoje nepohodlí (sobecky) na někoho jiného, slabšího, komu „černého Petra“ předá, a u koho pak onen černý Petr zůstane páchat svou záškodnickou činnost – snižovat sebedůvěru a zaplavovat svého nositele výčitkami, že si se zrádcem neporadil lépe.

Ve zpracovávání své konkrétní Vzpomínky jsem použila svoji zbrusu novou metodu EFT Automat, díky níž se i lajk a člověk, který se svépomocí EFT ještě nikdy nezabýval, dopracuje tak hlubokých a komplexních změn, že neuvěří, co všechno v sobě doposud nosil a jaké programy v něm doposud operovaly!

Opravdu jednoznačnou a stoprocentně viditelnou odměnou za hloubkovou práci, kterou jsem na sobě díky EFT Automatu tohoto krásného sobotního odpoledne odvedla, je moje (opět) krásně hladká tvář, která už díky zdravé bílé pleti pod očima nepůsobí bez krycího makeupu uplakaně.

Tento dar jsem obdržela okamžitě hned následující ráno po své EFT práci.

Co vy?

Máte nějaký zdravotní problém, se kterým si „musí tělo poradit samo“? : D

Těším se na vaše komentáře a tipy, v případě dotazů pište na dotazy@naucteseeft.cz.

 

Krásný den bez vyrážek a pocitů zrady,

Vaše Magda Zavřelová

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *