EFT a ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI (Law Of Attraction) 1


Nevím, jak Vy, ale já knihu The Secret (Tajemství) přečetla už před pěknými pár roky.

Myšlenka, již tato kniha prezentuje, je mimořádně svůdná.

Kdo ji neznáte, v rychlosti představím: O vše, co v životě toužíte mít, je nutné „pouze“ požádat Vesmír (nebo Boha či Ducha Všehomíra – dle osobních preferencí), a ona věc si vás tak nějak „sama“ najde.

Samozřejmě, to zní úžasně. Výsledky, kterých většina z nás s touto teorií dosáhla, ale byly úžasné mnohem méně, nebo přinejmenším rozporuplné.

Nebylo to ovšem tím, že by samotný návod v knize (a filmu a všem, co se „LOA“, jak se běžně v anglofonním světě používá, týkalo) byl nesmysl nebo špatný. Po zkušenosti EFT kouče mohu upřímně říci, že byl pouze neúplný.

Většina z nás si totiž pod slovem „požádat“ představuje pronášení vět, v nichž uvádíme, co chceme, ať už nahlas, nebo v duchu. Co v knize nebylo (nebo to spíše nebylo dostatečně zdůrazněno), je fakt, že spíše než o slova jde o emoce, které ohledně dané věci chováte v srdci.

Kniha ochotně odhaluje, že podobné je přitahováno podobným. Bohužel, když žádáme o cokoliv, většinou je to zrovna to, čeho se nám (více či méně bolestně) nedostává.

Proto požádáme-li například o peníze, protože bez nějaké finanční vzpruhy přijdeme za pár dnů „na buben“, můžeme Vesmír prosit sebeúpěnlivěji, on však česky (ale nebojte se, ani anglicky, německy nebo svahilsky) neumí. Umí pouze slyšet a „číst“ naši vibraci. Ta je však ve výše popsaném případě asi takováto: „Jsem chudý. Jsem těsně před krachem. Jsem skoro bezdomovec….“. Tohle je ta věc, kterou Vesmír posílí. Zákon Přitažlivosti je neosobní.

Srovnejte si sami pro sebe i pár dalších příkladů, které mě teď zrovna napadají:

Chci konečně potkat správného partnera. Někoho, kdo by mi pomohl a s kým by byla zábava.

„Jsem sama. Potřebuju pomoc, protože sama se o sebe postarat nezvládám. Neumím se zabavit sama – jsem nudná.“

 

Chci se uzdravit z…. .

Jsem nemocná.“

 

Chci zhubnout, abych se sama sobě (partnerovi) líbila a byla více atraktivní.

„Jsem tlustá a sobě (partnerovi) se nelíbím, nejsem atraktivní“.

 

Vidíte ten rozpor?

Novější publikace s touto tématikou už jsou důslednější a radí, abyste prostě „vypustili“ svoje starosti a obavy z neúspěchu (přesvědčení, že prostě nemůže nastat náhlé zbohatnutí, seznámení s ideálem Vašeho života, uzdravení či zeštíhlení).

No, to je dobrá rada. Ovšem pro avatara typu Budha nebo Ježíš. Podle mě – nic pro běžného člověka. Taková rada je pro mě na úrovni rady: „Nic si z toho nedělej, že Tě vyhodili z práce, to se zase spraví.“ No jo, ale když vy máte na hrudi kámen o velikosti Gibraltaru, protože nemáte za co vypravit děti na hory a složenky za nájem se taky samy nezaplatí.

Tady ale právě přichází čas pro EFT.

Neznám nic, čím by se obava, strach, přesvědčení nebo jiný pocit nedaly vygumovat tak turborychle, a čím by se energetická úroveň člověka zbráborala doslova „před očima“.

Abych se podržela výše uvedených příkladů (pouze zběžně, detailní rozbor je vždy na Vás a Vašem terapeutovi), když nemám peníze, pak stojí za to Klepat na všechny ty pocity, které s tím máte spojené: co za okolnosti Vás provázely ve Vašem dětství, jak se na peníze dívali Vaši nejbližší, zda jste vy jako člověk byli někdy ošizeni, okradeni, zda jste vyrůstali v prostředí, kde se pro odměnu muselo „tvrdě makat“, zda máte uvnitř sebe sama pocit, že si zasloužíte něco víc, nebo naopak, že jste jen ta šedá myška, které nezbývá, než se celoživotně obětovat a nechávat druhé, aby „slízli smetanu“ za Vás. Zda Vás naučili coby nejvyšší kvalitě člověka skromnosti, díky níž teď neumíte přijmout kompliment, natož vyšší odměnu. O tom, abyste si o ni třeba řekli, ani nemluvě.

Když mluvíme o pocitu osamělosti, kdy jste se cítili nemilovaní, odmítaní a osamělí jako děti? Měli jste dosavadní vztahy idylické, nebo jste vždycky ve vztazích hráli „druhé housle“? Byly Vaše vztahy rovnoprávné, nebo máte sami na sebe vztek, že se dlouhodobě podbízíte a druhý toho jen „sprostě“ zneužívá? Dodával Vám Váš partner ve společnosti „lesku“, nebo jste se za něj spíše styděli? Jak spolu jednali Vaši rodiče? Byl na Vás partner v minulosti vždy laskavý, nebo Vás spíše ponižoval?

Ohledně váhy nebo zdraví jsou otázky podobné. Vždy existuje vnitřní příčina, proč se nám i ty nejhorší věci „hodí“ do krámu. Ne vědomě. Ovšem. Nikdo si nepřeje zlomenou nohu ani vyhořet. Nikdo nechce mít manžela, který podvádí, ani nemocné děti. Ale například moje babička si zlomenou nohu velmi přála, protože ji to zachránilo od nuceného nasazení do Reichu. Měla štěstí, uměla dobře „manifestovat“ svoje touhy a nohu si skutečně zlomila. Naneštěstí tak komplikovaně, že se s ní až do důchodu léčila, ale to už je jiný příběh.

Nejste taky tak trochu v ohrožení nuceného nasazení? Nemáte svoje vnitřní příčiny a popudy, které vysvětlují zlo jako dobro a opačně?

Mnoho z nás (mně před relativně nedlouhou dobou také) pyšně opakuje, že je spíše člověkem logiky a že má rád exaktní vědy a předměty už od základní školy. Pro ty z vás, kteří proto emoce a jejich sídelní orgán, srdce, považuje za podřadné nebo přinejmenším pro život „méně užitečné“, uvedu malou metaforu, nebo analogii – jak chcete:

Jestliže o tom, co skutečně od vesmíru žádáme (a co pak také obdržíme), rozhodují naše emoce, které jsme na danou věc navěsili, a ty vytvářejí onu magnetickou sílu, s níž si podobné přitahuje podobné, pak si vzpomeňte na princip elektromagnetu: jestliže je cívka (srdce) odpojená od proudu (bez emocí nebo bez „správných emocí“), negeneruje žádné magnetické pole. Stačí však do cívky pustit elektrický proud a okamžitě vzniká elektromagnetické pole, které trvá tak dlouho, jako připojení cívky do sítě.

Pokud nehlídáte svoje srdce, resp. emoce, které jím protékají, ono si přitahuje, co ho napadne – tedy to, čemu dovolíte, aby vstoupilo a ovlivnilo Vaše myšlenky a touhy. Negativní myšlenky bývají velmi nakažlivé, lezou nám tedy do hlavy ochotněji než ušlechtilé „pravdy“ – viz. každodenní televizní zpravodajství.

EFT je možnost, jak svoje emoce svobodně a bez znásilňování kontrolovat a čistit.

Jestli neznáte postup, koukněte na Základy na tomto webu. Stačí prostě popsat, co rušivého právě cítím, a přidat „I přesto se hluboce přijímám.“ Klepat přitom na karate bod a pak už dál při těch ostatních bodech pouze opakovat popis svého nepříjemného pocitu. A sledovat, jak nepříjemnou rušivou emoci odvál čas. Ne za roky, ale za minuty.

Už jste to zkusili?

Věřím, že ano. Ne vždy je to tak jednoduché. Většinou je vítaná detektivní práce, s níž odhalíte kořeny a zbavíte se jich jednou pro vždy, jinak ani vylepšená vibrace nemusí vydržet navždy, ale pro začátek, abyste si vyzkoušeli, že to funguje, se i tohle zjednodušení hodí!

Krásný den i všechny příští,

Vaše Magda

P.S.: Zdá se to jenom mně, nebo i ty večerní zprávy přinášejí čím dál lepší a optimističtější novinky? 😉

 


Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jedno zamyšlení nad “EFT a ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI (Law Of Attraction)

  • Eva

    Přesně tak, bez práce nejsou koláče. A proto jsem se vydala po cestě EFT právě s paní Magdou, které tímto zároveň moc děkuji za veškerou podporu a nekonečnou trpělivost. Umíte vždy vytáhnout podstatu věci a držet klientům při práci jejich mantinely, aby si stále neulítávali k jiným tématům. Prostě zde vždy funguje systematičnost, kterou tak potřebuji k efektivnímu pročištění konkrétních událostí, což následně vždy způsobí, že sama v sobě získám vyšší hodnotu, kterou poznám tak, že ke mě následně přicházejí kvalitnější lidé, kvalitnější životní příležitosti a jejich hodnota se s mojí prací na sobě samé neustále zvyšuje a zvyšuje. Jak se říká, změň se a změní se i okolí. Hold v jednoduchosti je krása. Tento barometr, velmi ráda sleduji. Když se za sebou dnes ohlédnu, byla to kolikrát docela dřina, ale vyplatila se. Nyní už je to můj životní styl. Přeji i Vám, aby jste se jednou pro vždy rozhoupali a vydali se na tuto mnohdy dobrodružnou cestu s EFT, která Vás posune mnohem dál a výš než jen jakési uvědomění z knihy Tajemství na bázi pokus/omyl. Krásný den všem.